Mieszkania na sprzedaż: Grunwald, Poznań
Na sprzedaż jest 539 mieszkań na Grunwaldzie, z czego 209 pojawiło się w ostatnich 30 dniach. Mediana ceny ofertowej to 12 514 zł/m² — prawie tyle samo, co mediana ofert w Poznaniu (12 504 zł/m²) i o 9% więcej niż mediana cen z aktów notarialnych w Poznaniu (11 528 zł/m²). Połowa z nich kosztuje mniej niż 613 130 zł, a typowe mieszkanie ma około 51 m². Rynek pierwotny to 26% ofert (mediana 13 300 zł/m²), wtórny — 74% (11 982 zł/m²). 86 ofert ma cenę na poziomie cen transakcyjnych z okolicy lub niżej, a w 88 ofertach sprzedający obniżył cenę.
Oferty vs transakcje
Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (akty notarialne, okno 12 miesięcy, dla całego miasta Poznań). Różnica pokazuje przestrzeń negocjacyjną, a nie wycenę konkretnego mieszkania. Zobacz ceny transakcyjne w Poznaniu.
Oferty
Najpierw te, które najmocniej odstają w dół od cen transakcyjnych. Pomijamy oferty tańsze niż 80% mediany tego zestawienia — pod taką ceną prawie zawsze kryje się udział, lokal do rozbiórki albo błąd w ogłoszeniu.


















Ceny mieszkań na Grunwaldzie według liczby pokoi
| Pokoje | Mediana ceny | Za m² | Oferty |
|---|---|---|---|
| Kawalerka (1 pokój) | 395 000 zł | 13 019 zł | 51 |
| 2 pokoje | 532 000 zł | 12 795 zł | 211 |
| 3 pokoje | 715 000 zł | 12 673 zł | 197 |
| 4 pokoje i więcej | 899 000 zł | 10 677 zł | 80 |
Mediany z aktualnych ofert, bez powtórzeń tego samego mieszkania z różnych portali.
Najczęstsze pytania o mieszkania na Grunwaldzie
- Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania na Grunwaldzie?
- Mediana ceny ofertowej to 12 514 zł/m² (539 ofert, stan na 02.11.2026). Mediana cen z aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy w Poznaniu wynosi 11 528 zł/m² (Rejestr Cen Nieruchomości).
- Ile kosztuje mieszkanie 2-pokojowe na Grunwaldzie?
- Mediana ceny ofert 2-pokojowych to 532 000 zł (12 795 zł/m², 211 ofert). Dla porównania — kawalerka: 395 000 zł, 3 pokoje: 715 000 zł, 4 pokoje i więcej: 899 000 zł.
- Czy ceny ofertowe na Grunwaldzie są wyższe niż transakcyjne?
- Tak. Mediana ofert (12 514 zł/m²) jest o 9% wyższa niż mediana cen z aktów notarialnych w Poznaniu (11 528 zł/m²). Różnica pokazuje przestrzeń do negocjacji, a nie wycenę konkretnego mieszkania.
- Ile ofert na Grunwaldzie jest tańszych niż ceny transakcyjne?
- 86 z 539 — tyle ofert ma cenę za m² na poziomie mediany transakcji podobnych mieszkań w okolicy lub niżej. Każdą ofertę porównujemy z aktami notarialnymi z sąsiedztwa (Rejestr Cen Nieruchomości).
- Ile jest nowych mieszkań na Grunwaldzie?
- Z rynku pierwotnego pochodzi 138 ofert (26%, mediana 13 300 zł/m²), z rynku wtórnego — 397 ofert (74%, mediana 11 982 zł/m²).
Inne zestawienia w Poznaniu
Sprawdź konkretne mieszkanie
Wklej link do ogłoszenia — pokażemy ceny transakcyjne w tej samej okolicy, historię ceny i to, czego nie ma w opisie.
Rata liczona orientacyjnie dla mediany ceny z tego zestawienia: 20% wkładu własnego, 25 lat, oprocentowanie 5.9%. To szacunek, a nie oferta banku. Zestawienie powstaje automatycznie z ogłoszeń publikowanych na portalach i jest odświeżane co godzinę. Mieszk.pl nie pośredniczy w sprzedaży i nie udziela porad inwestycyjnych.



