Mieszkania na sprzedaż: Bieńczyce, Kraków
Na sprzedaż jest 108 mieszkań w Bieńczycach, z czego 38 pojawiło się w ostatnich 30 dniach. Mediana ceny ofertowej to 13 767 zł/m² — o 13% mniej niż mediana ofert w Krakowie (15 800 zł/m²) i o 7% więcej niż mediana cen z aktów notarialnych w Bieńczycach (12 868 zł/m²). Połowa z nich kosztuje mniej niż 599 000 zł, a typowe mieszkanie ma około 45 m². Rynek pierwotny to 5% ofert (mediana 14 926 zł/m²), wtórny — 95% (13 586 zł/m²). 16 ofert ma cenę na poziomie cen transakcyjnych z okolicy lub niżej, a w 20 ofertach sprzedający obniżył cenę.
Oferty vs transakcje
Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (akty notarialne, okno 12 miesięcy). Różnica pokazuje przestrzeń negocjacyjną, a nie wycenę konkretnego mieszkania. Zobacz ceny transakcyjne w Krakowie.
Oferty
Najpierw te, które najmocniej odstają w dół od cen transakcyjnych. Pomijamy oferty tańsze niż 80% mediany tego zestawienia — pod taką ceną prawie zawsze kryje się udział, lokal do rozbiórki albo błąd w ogłoszeniu.















Ceny mieszkań w Bieńczycach według liczby pokoi
| Pokoje | Mediana ceny | Za m² | Oferty |
|---|---|---|---|
| Kawalerka (1 pokój) | 420 000 zł | 15 762 zł | 14 |
| 2 pokoje | 580 000 zł | 13 818 zł | 50 |
| 3 pokoje | 640 000 zł | 12 994 zł | 39 |
| 4 pokoje i więcej | 928 000 zł | 11 722 zł | 5 |
Mediany z aktualnych ofert, bez powtórzeń tego samego mieszkania z różnych portali.
Najczęstsze pytania o mieszkania w Bieńczycach
- Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Bieńczycach?
- Mediana ceny ofertowej to 13 767 zł/m² (108 ofert, stan na 03.11.2026). Mediana cen z aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy w Bieńczycach wynosi 12 868 zł/m² (Rejestr Cen Nieruchomości).
- Ile kosztuje mieszkanie 2-pokojowe w Bieńczycach?
- Mediana ceny ofert 2-pokojowych to 580 000 zł (13 818 zł/m², 50 ofert). Dla porównania — kawalerka: 420 000 zł, 3 pokoje: 640 000 zł, 4 pokoje i więcej: 928 000 zł.
- Czy ceny ofertowe w Bieńczycach są wyższe niż transakcyjne?
- Tak. Mediana ofert (13 767 zł/m²) jest o 7% wyższa niż mediana cen z aktów notarialnych w Bieńczycach (12 868 zł/m²). Różnica pokazuje przestrzeń do negocjacji, a nie wycenę konkretnego mieszkania.
- Ile ofert w Bieńczycach jest tańszych niż ceny transakcyjne?
- 16 z 108 — tyle ofert ma cenę za m² na poziomie mediany transakcji podobnych mieszkań w okolicy lub niżej. Każdą ofertę porównujemy z aktami notarialnymi z sąsiedztwa (Rejestr Cen Nieruchomości).
- Ile jest nowych mieszkań w Bieńczycach?
- Z rynku pierwotnego pochodzi 5 ofert (5%, mediana 14 926 zł/m²), z rynku wtórnego — 102 oferty (95%, mediana 13 586 zł/m²).
Inne zestawienia w Krakowie
Sprawdź konkretne mieszkanie
Wklej link do ogłoszenia — pokażemy ceny transakcyjne w tej samej okolicy, historię ceny i to, czego nie ma w opisie.
Rata liczona orientacyjnie dla mediany ceny z tego zestawienia: 20% wkładu własnego, 25 lat, oprocentowanie 5.9%. To szacunek, a nie oferta banku. Zestawienie powstaje automatycznie z ogłoszeń publikowanych na portalach i jest odświeżane co godzinę. Mieszk.pl nie pośredniczy w sprzedaży i nie udziela porad inwestycyjnych.








